Dlaczego klocki drewniane to bezpieczny wybór?

Jako rodzice pragniemy zapewnić dzieciom wszystko, co najlepsze dla ich rozwoju. Bezpieczne zabawki, dzięki którym pociechy będą poznać świat i rozwijać potrzebne im w przyszłości umiejętności, to zdecydowanie coś, co chcemy im dać. Ostatnio wiele dobrego mówi się o drewnianych zabawkach. Czy zatem drewniane klocki to właściwy wybór?

Materiał, który nie budzi zastrzeżeń

Drewniane klocki są całkowicie bezpieczne w użyciu. Znacznie różnią się od gorszych jakościowo plastikowych zabawek, które mogą stanowić niejednokrotnie zagrożenie podczas zabawy. W przypadku drewna nie ma opcji, że coś pęknie, powstanie ostra krawędź i dojdzie do skaleczenia. Klocki drewniane do 30% taniej są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia i nawet po wielu latach intensywnej zabawy nie wyglądają na zniszczone. To bezpieczny wybór, na który decyduje się wielu rodziców, poszukujących odpowiednich dla swoich maluchów zabawek.

Rozwijająca zabawa

Zabawa klockami drewnianymi przyczynia się do rozwoju wielu przydatnych dla dzieci umiejętności. Budowanie nowych konstrukcji oznacza konieczność planowania i wymyślania kolejnych ruchów. Maluch przewiduje, co musi zrobić, by dojść do wyznaczonego celu i otrzymać budowlę, którą chciał zrobić. Modyfikuje również na bieżąco stworzone wcześniej plany, zmienia końcowy wygląd projektu i uczy się, jak tworzyć stabilne konstrukcje, które się nie zawalą. Taka zabawa jest nie tylko wciągająca i pochłaniająca, lecz można ją określić jako doskonały trening koncentracji uwagi oraz rozwoju wyobraźni przestrzennej. 

Dziecko może wyrażać również poprzez taką zabawę swoją kreatywność i wymyślać coraz więcej niesamowitych pomysłów. Dziecięca wyobraźnia potrafi być naprawdę imponująca i warto jest ją wspierać, gdyż może to zaowocować umiejętnością wymyślania niestandardowych, lecz skutecznych rozwiązań w przyszłości. Drewniane klocki okazują się zatem nie tylko być bezpieczną i starczającą na długo zabawką dla najmłodszych, lecz również niezwykle rozwijającym i edukacyjnym narzędziem.